خطیب جمعه جهرم گفت: دانشگاههای ما نباید جای خوش رقصی برای غرب و امریکا باشد.

به گزارش پایگاه خبری چهره جهرم ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروزاین شهر با اشاره به حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس در خطبه های نماز جمعه جهرم از وی تقدیر کرد و بیان داشت: قطعا سرکشی به ادارات در شهرستانها توسط مدیران کل اثر مثبت خواهد داشت و امیدواریم سازمان تبلیغات اسلامی به اهداف اصلی خود که همان زنده نگاه داشتن دین و تبلیغ اسلام ناب محمدی در جامعه است به خوبی عمل کند.

دژکام در ادامه اشاره ای نیز به پیغام امام خمینی به گورباچف و رهبران ان زمان شوروی کرد و اظهار داشت:امام در ان زمان رهبران شوروی را به مطالعه در اسلام فراخواند و وعده شکست تفکر کمونیسم در جهان را داد.

امام جمعه جهرم گفت:انقلاب اسلامی ایران از اغاز تا کنون یک تقابل بین اسلام و کفر را شکل داده است و نمیتوانیم بگوییم انقلاب کردیم و دیگر باید سر خود را پایین بیندازیم چون حرف اسلام چیزی غیر از این است .

وی گفت: امروز اگر بخواهیم تقابل بین اسلام و کفر را نادیده بگیریم خیانت به انقلاب اسلامی کرده ایم و این همان تفکری است که برخی جریانات غرب گرا و سیاسی درداخل و خارج از  کشور ان را دنبال میکنند و بسیار خطرناک است.

دژکام با اشاره به نامه سران  ضد انقلاب به ترامپ گفت:انها با گستاخی از ترامپ در خواست سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی ایران را داشته اند و اعلام کرده اند که اگر به قدرت رسیدند بزرگترین حامی امریکا در منطقه خواهند شد اما غافل از ان هستند که ملتی که با بصیرت خود ۹ دی را افریدند به هیچ کس اجازه نخواهد داد نگاه کج به کشورش کند.

وی در ادامه به سالگرد شهادت شهدای هویزه اشاره کرد و بیان داشت:اکثر ان شهدا در ان روز از دانشجویان ایران اسلامی بودند واین پیام را به دانشگاهیان امروز میدهد که دانشجوی ایرانی باید انقلابی باشد و انقلابی بماند.

وی گفت: دانشجوی مملکت اسلامی نباید کاری کند که انقلاب و ارزش های ان ضربه بخورد و دانشگاههای ما نباید جای خوش رقصی برای غرب و امریکا باشد.

دژکام از مطالبه رهبری و مردم از حوزه و دانشگاه گفت واظهار داشت:انقلابی ماند این دو قشر در جامعه بسیار مهم است و حوزه ما باید در چهار چوب اهداف انقلاب اسلامی حرکت کند و اگر این دو جایگاه علمی در کشور به وظایف خود در راستای انقلابی گری درست عمل نکنند زنگ خطر به صدا در خواهد امد.

دژکام درپایان گفت:هر کس عالم تر است در جامعه اسلامی مسولیت بیشتری دارد و نمیتواند خود را طلب کار مردم بداند و اگر خود را طلب کار مردم احساس کرد خیانت کرده است.

 

 

 

کلید واژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :